| anonim_4396 a întrebat:

cum sa fac sa nu ma mai impiedic cu rolele? happy Mereu cand trec peste o denivelare, drum cu pietris, sau trebuie sa abordez o bordura, o vale ( sau ceva), ma impiedic si pic sad...

5 răspunsuri:
| DeeaV a răspuns:

Ridici usor un picior, treci peste, apoi repeti cu celalaltlaughing ca un mic pas, nu e mare branza si e mai usor decat sa treci peste elelaughing)

| Ovidiu_Moldovan_1991 a răspuns (pentru DeeaV):

Iar daca asfaltul e pietros, si te infraneaza... ori e plin de gropite ce te impiedica, cum treci peste? blushing laughing.

| DeeaV a răspuns (pentru Ovidiu_Moldovan_1991):

Mergi normal pana treci peste partea accidentata, nu iti fie frica, nu o sa te dezechilibrezi.

| Ovidiu_Moldovan_1991 a răspuns (pentru DeeaV):

Cand drumurile orasului meu, arata gen -> http://media.monitorulsv.ro/poze/2013/02/22/280581mare.jpg... Ar trebui sa fiu relaxat? XD (iar poza e una oare care) sa nu ma apuc de facut poze, ca e jale (multumesc primariei pentru peticele de proasta calitate, ACET-ului, ce schimba conductele de apa, si in loc de asfalt toarna pietris, iar datorita primarului, toate trotuarele au dale clar, puse stramb, pana si majoritatea gropilor mari, sunt "asfaltate" cu dale. :)) Pot fi relaxat

| me4u a răspuns:

Cu timpul prinzi experienta si inveti sa abordezi situatiile astea. Este important sa ai niste role bune, nu din acelea din supermarket ca sa le poti folosi in astfel de situatii. Gasesti multe modele de role la www.Skates.ro. Orienteaza-te catre ceva de freeride daca le folosesti mai mult in oras