| Anonim9431222 a întrebat:

Am si eu o problema la Bmw seria 5 F10 cutie automata, 520 d.
Mi s-a intamplat de 2 ori.
1. Mergeam cu masina pana in 10 km/h si am trecut peste o denivelare si s-a trecut cutia in Neutru si motorul s-a oprit.
2.Eram in fata portii, pe pod si am dat cutia in reverse.Am dat inapoi sa ies de pe pod.ca sa trec pe carosabil trebuie sa urc putin, carosabilul fiind mai sus decat posul.Si cand am urcat "bordura, denivelarea" cutia a intrat in N si motorul s-a oprit.
Care este cauza?
Cat costa?
Se poate repara?
Este o problema grava?

2 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Masina o ai de noua? Cand ai facut ultimul schimb la cutia de viteze?

| Anonim9431222 explică (pentru UserRo10):

Masina sate cumparata recent de la un prieten pe care nu a masluit-o.
Ultimul schimb a fost la 100000 km.
In prezent masina are 168000 km