| alexx102428 a întrebat:

La finala Cupei Ligii din aceasta seara dintre Steaua si Concordia Chiajna in caz de egalitate dupa 90 de minute se fac si prelungiri si penalty-uri?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Da, intr-adevar, in caz de egalitate dupa cele 90 de minute regulamentare, vor avea loc doua reprize de 15 minute, iar daca scorul ramane tot egal, castigatoarea va fi decisa la lovituri de departajare (penalty-uri).

| Sn4k3 a răspuns:

Normal.

| Seven07 a răspuns:

Categoric doar e o cupa. Nu se poate termina egalitate, trebuie sa ramana un campion.

| alexx102428 explică:

Intrebam daca se fac prelungiri pentru ca la Supercupa dintre Astra si CFR daca se termina 0--0 dupa 90 de minute se trecea direct la 11 meri. Deci aici se fac prelungiri

| CrystyCRS a răspuns:

Pai normal ca intra in prelungiri daca meciul se termina la egalitate dupa cele 90 de minute pentru ca in joc este o cupa si trebuie sa o castige o echipa.

| MrAlexandru007 a răspuns:

Binenteles ca se face la penalty sa castige echipa cea mai buna.
Daca era un amical si se termina egal nu se ajungea la penalty-uri, pentru ca nu era un meci important.