| EmilTraian95 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati am fost chemat la probe de o echipa de liga 3 si trebuie sa imi iau echipament insa la manusi nu stiu ce marime imi este buna, cum la mine in oras nu sunt magazine de specialitate trebuie sa mi iau de pe net Distanta ditre podul palmei si varful degetului mijlociu este de 17 cm. ce marime ar fi mai ok 7 sau 8? Bugetul meu e undeva la 150 de lei pentru manusi.

4 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Salutare!

De ce nu incerci sa cumperi online?
Ca sa afli marimea, roaga pe cineva care are manusi de genul sa ti le imprumute pentru proba. Asa stii ce marime e necesara, apoi cauti pe internet un magazin de specialitate si le primesti la usa. Atat de simplu.

O zi buna!

| EmilTraian95 explică:

Daca gaseam pe cineva nu mai intrebam aici...

| EmilTraian95 explică:

Am mana f mica comparativ cu orice poartar din apropiere

| AFR81 a răspuns:

Din pacate nu pot sa te ajut, nu ma pricep, insa de ce nu trimiti un mail site-ului respectiv in care sa pui aceasta intrebare? Spune-le ca ai distanta dintre podul palmei si varful degetului mijlociu de 17 cm si intreaba-i ce marime ti-ar recomanda. Asa faceam eu cand cumparam cate un tricou, ca sa ma asigur atunci cand tabelul de marimi nu ma lamurea.