| popmirgea1999 a întrebat:

VA ROG MULT SA MA AJUTATI. SUNT DEMORALIZAT PSIHIC

Pun foarte multa pasiune atunci cand joc fotbal, si de fiecare data pierd si sunt dezamagit. Acolo la noi in oras este un campionat de fotbal pe teren redus(5+1) si echipa mea de fiecare data pierde, eu desigur de fiecare data fiind dezamagit. De ex si azi am pierdut dar + de asta am si avut un conflict cu cineva de la echipa adversa(dupa cum am mai spus nu suport sa pierd) Adversarul m-a lovit cu varful piciorului in tibie(nu a fost intentionat, m-a lovit cand jocul a fost oprit si pe moment m-a venit sa-l lovesc si eu cu o palma(era pozitia ideala sa-l plesnesc) dar iar am zis ca se isca ceva scandal( tot meciul m-a provocat, nu am nimic cu nimeni in afara terenului dar in teren nu suport asta)in afara lui sunt calm, linistit. Dupa meci, dupa ce am facut dus l-am chemat sa dam mana(ceva ceea ce m-a simtit sa ma simt josnic, pentru mine, o fire ORGOLIOASA.

Deci nu mai suport sa vad ca tot pierd. M-am gandit sa ma si las, sa nu mai joc cand vad ca nu castig. Cred ca cel mai mare defect al meu este asta, de pune suflet atunci cand joc fotbal, am ura pe toti, nu suport sa fiu provocat. Dupa cum am mai spus nu l=am lovit pe ala dar dupa meci am mers sa-i dau mana.

1. Am facut bine ce am facut avand in vedere ca sunt o persoana ORGOLIOASA si nu suport sa vad ca dusmanul meu ma invinge(si ala era un taran, numai provoca, ma facea zd****** si tot din astea)

2. Ce sa fac sa nu mai pun atat de multa pasiune? EU cred ca acest lucru nu este posibil

Am uitat sa va spun ca noi, jucatorii de la echipa noastra suntem mult mai buni ca si cei care ne-au batut(nu ca ma laudbig grin) si totusi ne-au batut. Nu ma stiu ce sa ma fac. AJUTATI-MA VA ROG MULT CUM POT SA FAC SA NU MAI MA SIMT ASA. VA MULTUMESC
Va rog nu cu sfaturi de genu" in viata trebuie sa stii sa si pierzi" sau "dezamagirile fac parte din viata" sau etc etc

1 răspuns:
| Dorika_Matac_1993 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa gasesti o modalitate sa nu te mai enervezi asa repede asta a fost si intentia adversarului, sa va enerveze si sa nu va puteti concentra. in al doilea rand incearca sa joci in echipa ams i eu un prieten care e exact ca si tine si nu joaca in echipa deloc. in al treilea rand joaca de placere transforma acea pasiune in distractie nu lua totul in serios nu conteaza daca pierzi sau castigi atata timp cat tu te distrezi totul o sa fie bine. si incearca sa nu te mai enervezi din orice, incearca sa razi in fata adversarului si daca e posibil sa il faci tu pe el sa se enerveze si o sa vezi ca totul o sa fie bine. concluzia distreaza-te in echipa ca de aia e echipa nu trage tu pentru toata echipa