| bbttii a întrebat:

Am facut un cont la casa pariurilor pentru a obtine bonusul. Am facut inca un cont cu datele mamei mele, date corecte dar am folosit cardul meu de credit pentru depunere si retragere. De abia dupa am citit termeii si conditiile si am vazut ca nu e voie. Cu toate astea nu mi s-a zis nimic cand am efectuat tranzactiile. A fost acum o luna aprximativ. Ce se poate intampla? Mi se poate cere sa dau bonusul inapoi sau se poate chiar sa fie anuntata politia pentru asta? Tin sa mentionez ca nu am mai intrat pe cont si este soldul 0.

11 răspunsuri:
| Xenoverse1 a răspuns:

Mai bine lasa-te de pariuri ca vei ajunge falit.

| TFL007 a răspuns:

Nu se anunta nimic, se numeste frauda ce ai incercat sa faci, am facut si eu prostia asta, ei nu sunt prosti, esti monitorizat dupa IP, in cel mai bun caz vei avea contul blocat definitiv si nu o sa mai poti remedia situatia! Se vede ca esti nou in domeniu, pe orice platforma cand faci tranzactii de pe cardul oricui esti BINEVENIT, cand e vorba sa retragi pe bune apar problemele... ei te prind in cursa daca esti prost, iti verifici profilul cu buletinul tau ca mai apoi sa depui cu cardul altui titular, lucrul INEGAL, pe care da, jegurile astea ordinare il fac cu buna stiinta ca mai apoi sa iti blocheze contul pe motiv ca ai depus de pe cardul altuia. In mod normal, ti s-ar fi dat o avertizare daca nu depui de pe cardul tau, probabil ca si datorita lucrului asta nu patesti altceva nimic decat sa ai contul blocat, fara a fi dat in judecata pentru inegalitate

| bbttii explică (pentru TFL007):

Pai m-au lasat sa retrag, de aia zic. nu ar fi trebuit sa nu ma lase sa mai retrag?

| TFL007 a răspuns:

Pardon nu am citit cum trebuie intrebarea am crezut ca ti-ai facut cont cu numele tau si ai depus de pe cardul mamei tale, in cazul de fata e si mai grav, zi mersi ca nu s-a finalizat tranzactia, nu mai poti remedia nimic, e ilegal si asa! iti faci cont pe alta platforma cu numele tau si depui numai dupa cardul tau daca nu vrei sa te mai trezesti iar cu contul blocat

| bbttii explică (pentru TFL007):

Tu cum ai patit?

| TFL007 a răspuns (pentru bbttii):

Nu stiu exact, dar tie nu iti dadea prin cap ca faci o prostie, sa iti faci cont cu numele maicatii si sa folosesti cardul tau ......adica e la mintea cocosului ca faci o inegalitate

| TFL007 a răspuns (pentru bbttii):

Aveam un cont afiliat prin pariuri 1X2 ala cu concurs pe numele lui taicameo am rulat bonusul si am dat retragere......si-au dat seama ca mai aveam un cont pe numele meu real si m-am lins pe bot si cu contul suspendat si blocat pe site-ul ala cu ponturi! am prins 2 iepuri deodata si nici nu pot sa imi mai fac alt cont prin site-ul ala cu ponturi ca se prind cu numele de familie ( daca il faci prin rude ) si ti-l blocheaza in secunda 2

| geoor a răspuns:

Dacă să zicem foloseai datele unui necunoscut puteai fi acuzat de furt de identitate, lucru care se pedepsește cu închisoare de până la 5 ani. Dacă e doar mama ta presupun că e în regulă. Erau multe cazuri în care oamenii se trezeau cu datorii și cel mai probabil mafioții de la pariuri si băncile care oferă credite în 30 de minute s-au deșteptat.

| AlexAL275 a răspuns:

Consider că e o mare problemă. Faptul că joci la casa pariurilor este un obicei problematic, poate că nu conștientizezi, dar chiar dacă uneori câștigi, de cele mai multe ori pierzi până ajungi acolo și s-ar putea ca pierderea să fie mult mai mare decât câștigul. Domnu' nostru de mate chiar ne demonstra anul trecut, că e foarte greu să câștigi și dacă câștigi rămâi pe pierdere rău de tot, nu-ți acoperă câștigul pierderea. Nu cred că vrei să trăiești toată viața din pariuri + că acest obicei este adictiv, odată ce se lipește de tine greu te mai lași. Cel mai bine ar fi să investești în tine, în timpul tău. Caută ceva ce-ți place și fă-l cu drag, învață lucruri noi, practică un sport sau ieși măcar la alergat. Succes!

| bbttii explică (pentru AlexAL275):

Asa am de gand! Multumesc

| TFL007 a răspuns (pentru bbttii):

Eu am albit de la ele, stai departe, daca nu te stii bine cu nervii, am teancuri de bilete pierdute la un meci, acum daca ma intrebi daca se poate trai din asa ceva ti-as spune fara lipsa de modestie ca DA, dar daca joci acatiste cu 2 lei renunta, Alexa275 e pe langa, pariurile sportive sunt matematica si STATISTICA pura, retine ce iti spun, eu am avut 14 meciuri prinse din 16 4 bilete la rand acum 2 ani nu vrei sa stii cum am trecut peste, se poate daca joci 3 meciuri cu 100 de ron, ce e peste 6 evenimente e destul de greu dar nu imposibil