| Paranormal12 a întrebat:

M-am decis ca in vara asta sa incep sa merg la sala pentru a-mi creste forta(pentru parkour) si pentru a slabi dupa aceasta iarna.Am cu 5-6 kilograme peste idealul meu, avand 1, 90 si 78 de kilograme.Nu se vede, dar se simte cant fac parkour.In fine,intrebarea mea ar fi ce grupe de muschi ar trebui lucrate si cum astfel incat sa nu cresc masa foarte mult, ci pentru a le intari?

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Ori maresti forta ori slabesti...

Cand slabesti isi scade forta. Si invers, cand faci forta nu poti slabi.