| KorLeon3 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un progam 6/7 la sala de forta happy grupe de muschi lucrate in fiecare zii, Duminica - pauza

Cel mai bun progam = funda

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

6/7 zile pentru forta la incepator este o prostie.
program pentru incepator 3/7 maxim 4/7. eu dupa 7 ani de sala si fac 5/7. muschii nu cresc cand ii lucrezi, cresc in pauze. avand 1 zi pauza o sa cresti tu cand vor zbura porcii. invata mai multe despre anatomie inainte sa te arunci ca o curca in fata masinii.

| Cosmin86 a răspuns:

Si un avansat progreseaza greu cu 6 din 7... muschii cresc in zilele de pauza, daca tu le dai 1 singura zi de pauza pe saptamana => cresc LENT si PUTIN.

Da-le 3 sau 4 zile de pauza pe saptamana, daca vrei sa progresezi ca lumea.

| KorLeon3 explică (pentru Cosmin86):

#Jhoony & Cosmin86, eu vreau mai mult forta, mai putina definitie. cand simt ca sunt "fortos " atunci ma si definesc... eu merg 6/7 la sala. ca-mi place frate nu neaparat pentru musculatura, imi place sa lucrez, sa fac progrese, intelegi? sa-mi vad limitele, oricum, care din voi ma poate ajuta cu un orar... e perfect, eu pana acu am asa :
Luni - Brate ( triceps, biceps, antebrat )
Marti - Piept, abdomen, antebrat
Miercuri - Spate, gât ( nu stiu daca e bine ), antebrat
SI REIAU. tot asa, joi : brate, marti : piept abdomen...

| Cosmin86 a răspuns (pentru KorLeon3):

Cand faci forta mergi de 3 ori pe saptamana la sala.

Pentru forta :

- greutati MARI, serii putine, repetari putine, PAUZE MARI intre antrenamente

Luni brate si marti piept? Apuca-te de sah...

Joi iar brate? Ce naiba prostie de program e asta?