| sopranaCadaverica a întrebat:

Cand merg la sala si ma schimb la vestiar, iau rucsacul dupa mine in sala? Sau il las in vestiar? Mi se pare nesigur, ca oricine poate cotrobai/fura de acolo. Sau cum se procedeaza?

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu umblă nimeni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sala decenta are dulapuri care se incuie

| RoCkKiD a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa ai chestii de valoare cu tine cand mergi la sala, bijuteriile sunt o idee nefericita pentru ca risti sa te accidentezi iar telefonul il poti lua cu tine.

Daca sala nu are cutii care sa inchid si totusi ai ceva de valoare in el, nu-ti sugerez sa il lasi pe un cuier pentru ca asa cum ai zis si tu, oricine se poate servi.

Daca nu te poti descrca cu telefonul vorbeste cu cine e la receptie, cel ami probabil poate sa aiba grija de el pana termini.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde la ce sală mergi. Dacă il agati undeva intr-un cui, posibil sa umble cineva. Desi nu cred.

| morfeo a răspuns:

Unde fac eu sala primesc cheie si am dulap unde imi las lucrurile, asa e normal.

| Simpatic a răspuns:

De aceea nu este indicat sa porti in rucsac obiecte de valoare, daca ai ceas scump, lant de aur, telefon scump ori nu le iei cu tine ori le lasi la receptie. E atat de simplu!

| Simpatic a răspuns (pentru Simpatic):

Si da vestiarele ar trebui sa se incuie!

| Cosmin86 a răspuns:

Vestiarul se incuie... si cheia o iei cu tine in sala, in buzunar.

| sopranaCadaverica explică (pentru morfeo):

Si abonamentul il lasi tot la receptie sau nu neaparat? Cheia ti o dau ei, nu?

| sopranaCadaverica explică (pentru Simpatic):

Si buletinul, cheile de la casa sunt la fel de valoroase...

| Simpatic a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Asa este, dar nu le-am enumerat pe toate, ceasul rolex, cheile de la bentley, etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la banii tai imi si imaginez ce ai in rucsacu ala

| morfeo a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da la receptie, si in momentul cand plec predau cheile si imi da abonamentul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toata averea

| sopranaCadaverica explică (pentru morfeo):

Si stii daca exista in sala si chestii din alea pe care le asterni pe jos cand vrei sa faci exercitii la sol? Gen alea pe care le folosesc oamenii la yoga. Nu stiu cum le zice.
Daca da, se poate lucra cu ele?