| georgiananec a întrebat:

Stie cineva sa imi zica cum se procedeaza la sala de lectura a unei biblioteci? Am o lista de carti pe care vreau sa le rasfoiesc acolo cum se procedeaza sa ajunga acele titluri la mine? daca poate sa imi zica cineva exact cum se procedeaza de la faptul intrii acolo si cum se procedeaza mai departe. Multumesc!

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Te duci la biblioteca, vorbesti cu cineva de acolo ca teebuie sa fie cineva la un birou acolo, ceri cartile si spui ca vrei sa citesti acolo si cineva te va indruma spre sala de lectura si gata.straight face te asezi pe scaun la o masa, deschizi cartea si te apuci de citit.