| anonim_4396 a întrebat:

Cand sa infiintat steaua bucuresti? In ce zi si ce luna dau fundita si votbig grin

Răspuns Câştigător
| Alemoni a răspuns:

Buna!
Tata mi-a spus ca s-a fondat pe 7 iunie 1947.
Sper ca este bine. Bye, bye! happy

4 răspunsuri:
| ronaldoedy2011 a răspuns:

Buna! a fost Fondata pe 7 iunie 1947 ca „ASA Bucureşti" (Asociaţia Sportivă a Armatei Bucureşti) de Armata Regală, clubul şi-a schimbat de mai multe ori numele, până la stabilirea numelui „Steaua" în 1961.

| ronaldoedy2011 a răspuns:

A fost fondată pe 7 iunie 1947 ca „ASA Bucureşti" (Asociaţia Sportivă a Armatei Bucureşti) de Armata Regală, clubul şi-a schimbat de mai multe ori numele, până la stabilirea numelui „Steaua" în 1961 si ziua a fost luni.

| Razvan10z a răspuns:

Ms la toata lumea

| Hasss a răspuns:

Fc Steaua Bucuresti Sa Fondat In Anul 1947 Si Luna 7 Iunie De Atunci Ea Este Campioana tongue