| bogdanstelistul a întrebat:

Care e diferenta dintre box si kick-boxing? Dar intre K1 si kick-boxing?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima intrebare e penala raulaughing)
La box ai voie sa lovesti doar cu pumnii pe cand la kick-boxing ai voie si picioare si genunchi!
Iar diferenta dintre K1 si kick-boxing e ca kick-boxingul e un sport iar K1 e o competitie unde se aduna luptatori care provin din mai multe stiluri(karate, Kick-boxing, Muay-Thay, box chiar si sumo laughing) ) si nu se tine cont de categorie...
Exista K1 Max care daca nu ma insel luptatorii au pana in 70kg si K1 unde nu sunt restrictii privind categoria!

| andreea16a a răspuns:

La box se loveste doar cu pumnul. iar la kick-boxing se loveste cu pumnul si picioarele(genunchii). k1 = kick-boxing este acelasi lucru prescurtat din cate stiu eu.

| Kissurose a răspuns:

Kick boxing e mult mai simplu