| MyloveisJamaica a răspuns:

Eu am facut sala si nu am luat proteine, creatina si alte rahaturi care iti distrug corpul in timp! am tras tare si am mancat sanatos! multa carne, pilaf, oua, lapte, cascaval etc. si se vad foarte bine rezultatele! biceps, triceps, spate, piept, abdomen! nu mai baga in tine porcarii! poti sa iti dezvolti corpul si prin o nutritie corecta si un program de care sa te tii!

| AntrenorFitness a răspuns:

Daca ar fi sa aleg intre cele 3 enumerate as alege Cell-tech! Pentru forta si volum muscular. Am administrat-o si am fost multumit de rezultate.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| AntrenorFitness a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Mai documenteaza-te!
http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/35creatina_eficienta.html
http://www.nutritiesportiva.ro/nutritie/29efectele_creatinei.html
http://www.megaproteine.ro/......nutritive/
articole scrise de singurul medic sportiv acreditat CIO din Romania, bazate pe cercetari si studii stiintifice, nu zvonuri si pareri.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MyloveisJamaica):

Proteine = mancare. Deci tu ai stat nemancat?

de-aia esti doar un copil firav, care isi da si el cu parerea, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Daca tu esti ala din poza, esti la ani lumina de "culturist".

Copil mic...

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Si tu esti umflat cu proteine, se gasesc in aproape orice aliment.

mananci => iei proteine.

Si in poza se vede ca ai pieptul plat, umerii plati si bratele "drepte", ai mana indoita si nu se vede niciun biceps.

Ce sa definesti? Nu sunt un "critic", dar sa spui ca ai fizic de culturist, exagerezi foarte mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Pe toti culturistii pe care ii stiu ( si cei de la 75 kg ), cand au mana indoita se vede ditamai bila + vena pe ea. Ma refer la culturisti adevarati, care participa la concursuri.

In fine, chestia asta "nu trag de fiare si sunt culturist", e cum mai auzi cate un cocalar ca "nu fac sport deloc, dar sunt cel mai bun la bataie, il fac KO pe Zmarandescu fara niciun antrenament, cu 3 beri inainte".

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Poti sa te umfli si cu mancare ( 6 fripturi pe zi, etc. ).

+ ca suplimentele NU te umfla, ele suplimenteaza ce lipseste din alimentatie.

Spre ex. suplimentele cu PROTEINE ( de care ziceai ) iti "repara" fibrele distruse de antrenament, NU umfla.

Poate creatina si oxidul nitric sa te umfle putin, dar cam atat. Glutamina din nou, ajuta la refacere ( la fel ca BCAA ), vitaminele si mineralele iau si copiii, etc.

Daca tu crezi ca iei suplimente si te "umfli", gresesti amarnic. Suplimente = mancare concentrate, atat si nimic mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Pai da, mai bine mananci fripturi.

Nu e logica mea, de-aia se numesc suplimente, sa "suplimenteze".

Ma rog, tu esti "culturist" fara sa tragi de fiare, deci imi dau seama cate cunostinte ai in acest domeniu laughing)))

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru remus1007):

Deci tragi de fiare intr-un fel happy

Răspuns utilizator avertizat
| Paulaa2001 a răspuns:

Mai bine mănânci sănătos, înspre binele tău happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paulaa2001):

Tu nici macar nu stii ce este cell-tech, nu? Alt copil mic...