| CassiusAlexander a întrebat:

Care vi se pare cel mai important/principal eveniment de la Jocurile Olimpice? Dar care e preferatul vostru?

De exemplu, mie principal mi se pare sprintul de 100m, dar evenimentul favorit sunt halterele.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru concurenti probele cele mai importante sunt cele la care participa fiecare.
Mie imi plac probele de stafeta, atat la atletism, cat si la inot.

| RAY a răspuns:

Maratonul, atât am vizionat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cred ca cele mai importante sunt probele de atletism. Ca asta a fost sportul de baza la primele olimpiade nu?

| Lukasssz a răspuns:

Fotbalul laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Gimnastica feminina... daaa, sunt interesat de "gimnastica" daaaaaa big grin

| danbnz a răspuns:

Maraton
Nu e cel mai spectaculos dar cred ca e cel mai semnificativ.
Imi place tot ce tine de atletism.

| RobertMoon a răspuns:

Golf sau skateboarding rolling on the floor glumesc. Probele de atletism sunt cele care îmi plac.

| mastadont a răspuns:

Mie îmi place înnotul, dar asta pentru că am fost înnotător de performanță până pe la vreo 19 sau 20 de ani.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Festivitatea de deschidere și cea de închidere a Jocurilor Olimpice.