| KhaZix a întrebat:

Cat dureza un meci de tenis la masculin? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Depinde de meci... Poate tine 2-3 ore, poate tine si mai mult. Am urmarit un meci de tenis: Rafael Nadal vs. Novak Djokovic care a durat 6 ore.
Deci depinde de "spectacolul" facut de adversari.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o limita de timp, dureaza pana unul dintre jucatori il castiga.
In functie de numarul de seturi jucate si de diferenta de valoare dintre jucatori poate dura de la o ora pana la cateva ore, cel mai lung pana in prezent a durat peste 11 ore.

| darrio2007 a răspuns:

Nu este ca la fotbal sau alte sporturi. Poate dura si 3 ore.

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de jucători. Poate să dureze şi 2 zile.

| Max_David_1994 a răspuns:

Depinde. Vreo 2-3-4 ore.