| alinel0808 a întrebat:

Cate calorii dai jos in 2 km de alergat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 100-130

| OnuOnulică a răspuns:

In jur de 200-300 de calorii...dar ai grija sa nu le pui inapoiwinking

| Xpressurself a răspuns:

Cu cat cantaresti mai mult, cu atat mai multe calorii vei arde alergand. O persoana cu o inaltime medie (1.70 m) si 70 de kilograme, care alearga cu o viteza de 8 km/h, va arde 380 de calorii in doar jumatate de ora. O persoana de 90 de kilograme, care alearga cu aceeasi viteza si pentru aceeasi perioada de timp, va arde 408 calorii.
Cu cat alergi mai repede, cu atat mai multe calorii vei arde. O persoana de 80 de kilograme care alearga cu 6 km/h, timp de 30 de minute, va arde 290 calorii. Daca aceeasi persoana alearga cu 8 km/h, pe parcurusul aceleiasi perioade de timp, ea va arde 360 calorii.
pentru ca numai tu iti cunost propriile detalii foloseste regula de trei simpla.
funda te rog

| DarkGren a răspuns:

130-150