| clausweet a întrebat:

Ce exercitii fizice trebuie sa faci cand esti obosit sa fi in forma?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

La febra musculara e indicat repaosul total, asa cum la viroza e indicat sa te feresti de frig. Febra musculara apare ca urmare a suprasolicitarii muschiului, si singurul remediu e pauza totala (asta ca sa treaca cit mai repede) si sa maninci dulce - zaharul anihileaza substanta care e produsa de muschii si care adunata in ei in exces, provoaca febra musculara (uite ca nu mai stiu cum se numeste). Deci nu exercitiile fizice te vor scoate din acea "oboseala", ci ceva dulce pe care sa il maninci. Sau ia o aspirina, are acelasi efect ca si zaharul pentru muschi.

| ƦoyJoиЭsJR a răspuns:

Exercitii cand esti obosit? Relaxare/Somnbig grin
Dupa vei putea face ce exercitiu vrei.

| AlexSM86 a răspuns:

Daca nu ai timp sa dormi mananci ceva dulce, da nu exagera nici cu astea!winking

| Aly07 a răspuns:

Cand ai febra trebuie sa lucrezi grupele de muschi unde resimti febra. Ex: daca ai febra la muschii gambei,coapsei faci genoflexiuni, dar sa nu fortezi prea mult, sa zicem 5 repetari a cate 10 genoflexiuni pe zi timp de maxim o saptamana, cred ca sunt de ajuns.

| Bogdana91 a răspuns:

Sa dormi! Nu exista ceva mai revigorant ca somnul!

| clausweet explică:

Ma refeream cand ai febra musculara sau ceva de genu...winking

| savancea a răspuns:

Yoga

| andrutz4 a răspuns:

Genoflexiuni...faci exercitii din maini picioare bei putina apa rece te speli pe fata cu apa reci etc. funda?