| TheLitlleKitty a întrebat:

Ce exercitii sa fac pentru a putea face sfoara / spagatul?

2 răspunsuri:
| Alissa11 a răspuns:

Odata cu inaintarea in varsa o sa iti fie din ce in ce mai dificil sa faci sfoara/spagatul. O prietena de a mea este handbalista portar si are varsta de 14 ani. Pentru a face sfoara ca sa poata apara incerca si se chinuia in fiecare zi sa faca sfoara si astfel pe zi ce trecea picioarele ii se deschideau din ce in ce mai tare. Numai sa nu renunti la antrenament. FUNDA?

| lucian_2018 a răspuns:

Depinde de varsta... daca esti mai inaintat/inaintata, este cam imposibil sa reusesti. In caz contrar poti incepe prin a face fandari usoare, incearca in fiecare zi sa iti intinzi cat mai mult picioarele. Poti face si acasa, cu piciorul rezemat de un perete