| Andrei4KiLL a întrebat:

Ce parere aveti despre aminoacizii ( ca suplimente,pastile).Si a doua intrebare, e buna creatina si aminoacizii.adica se numeste creatina + bcaa, sau ceva de acest gen.sunt slab, si fac sala.si mi s -a spus ca e buna.pareri.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Exact, proteina e facuta din aminoacizi... deci e aiurea sa spui ca aminoacizii fac ceva si proteina altceva.

In primul rand:

1. pentru definire sunt DOAR produsele de slabit ( arzatoarele de grasimi, carnitina, etc. )
2. aminoacizii ( sau proteina ) sunt folosite la definire ca sa NU pierzi din masa musculara.

Tu fiind pe deficit caloric ( pentru definire ) corpul are tendinta pe langa grasime sa arda si masa musculara... si de-aia se iau aminoacizi ( sau proteina ) in perioada aia. Aminoacizii se sintetizeaza mai repede, atata tot... beneficile sunt aceleasi.

4 răspunsuri:
| Paix a răspuns:

E simplu!
Aminoacizii pentru definire.
Protenine se iau imediat dupa sala pentru clar masa musculara calitativa ceea ce ai nevoie tu daca esti mai slab.
Creatina pentru volum, umflarea muschiilor, retinerea de apa in muschi.
Toate detaliile care ai nevoie gasesti aici orice nelamurire despre ele si ce fac :http://www.sportaholic.ro/ce-suplimente-am-nevoie-pentru-sala/

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paix):

Serios? Proteina e pentru masa musculara si aminoacizii pentru definire?

Din ce e facuta proteina, ai idee?

| Paix a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai proteina e facuta din aminoacizi, frate u prea ma pricep, tot ce am spus e pe baza ce spun alti efectele care au avut asupra lor cat e de adevarat nu stiu, dar ajutal tu oricum stii mai bine dude!

| Andrei4KiLL explică:

Am înțeles. Și pot avea afecte? Am citit foarte mult legat de aceste lucruri, iar părerile sunt împărțite...