| ThePoet a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenul ULTRAS in tara noastra? Este o influenta negativa pentru tineri? Ma refer la acei suporteri care isi sustin echipa favorita din peluza stadionului(de obicei la fotbal) si o fac intr-un mod mai deosebit, traiesc la alt nivel un meci obisnuit. Din presa ii cunoasteti mai mult din cauza altercatiilor cu jandarmii. Va rog sa va exprimati opinia in cunostinta de cauza!

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Pai,intr'adevar,fenomenul Ultras are o influenta cat de cat negativa pentru tineri.Gandeste'te,insa,ce ar fi fara acesti ultrasi care, fac meciul mult mai frumos.Mereu am considerat ca suporterii sunt sarea si piperul fotbalului.Cat despre luptele cu jandarmii,ce sa faci,din prea multa iubire pentru clubul lor,incearca cu orice mijloace sa'i incurajeze(torte,mesaje rasiste impotriva adversarilor,diferite obiecte aruncate din tribuna).Au fost destule meciuri fara spectatori, meciuri seci, in care se aud doar indicatiile antrenorilor si injuraturile fotbalistilor.Consider ca fenomenul ULTRAS este un lucru bun care s-a raspandit in Romania. Evident, sa nu se intreaca masura.Cand zic sa nu se intreaca masura ma refer la atacuri violente, crime si alte chestii.Bafta.Asta a fost parerea meahappy. Apropo, foarte frumoasa intrebareahappy