| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa maninc ca sa acumulez masa musculara? funda, voturi

6 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Nu exista o mancare anume ( de preferat este sa nu mananci junk food). Culturistii mananca foarte mult de 5-6 ori pe zi pentru ca asa depui masa musculara si tot asa o mentii. Pentru cei care nu stiu 25 % este sala si 75 % NUTRITIA. Toti stiu ca "muschii" se formeaza in bucatarie. Pentru a face masa musculara trebuie sa tragi la sala si sa mananci pe masura. Masa musculara nu o faci doar din mancare. http://antrenorpersonal.wordpress.com/

| JokerV a răspuns:

Hehe tata daca sar acumula prin mancat, un obez ar fi mai tare ca Ronie Coleman, ma rog nu ai cum sa cresti masa musculara prin mancat mai bine bagate si fa exercitiiiiii

| mitsufball a răspuns:

Creier .

| trompeta a răspuns:

Flotari pe paine!:-))

| Ambassaderåd a răspuns:

Ca sa acumulezi masa. in primul rand ce tip de corp esti? slab. dolofan sau mai mult musculos si un pic de grasime? slab- ectomorph, dolofan- endomorph si mpic gras dar mai cu muschi- mesomorph. Dupa cum ti le-am descris asa se numesc: Ecto, Endo si Mesomorph ceeac ce inseamna ca trebuie sa cauti pe www.youtube.com : training tips for ecto sau endo sau meso. Nu stim structura ta scheletica, digestia, varsta, inaltimea si ce tip de persoana esti. activa. partial activa..sau activa uneori :). Poate fi un raspuns cam de neinteles. Dar sincer nu stim nimic despre tine ca sa iti ofer(im) un antrenament si regim :).

| andreyuu a răspuns:

rolling on the floor Daca masa musculara s-ar acumula prin mancat, as manca ca un spart. Pentru cresterea masei musculare ai nevoi de antrenament la sala, efort, nu mancare.