| MioaraParalescu a întrebat:

Ce suplimente energizante bune mai sunt in afara de jack3d?
Daca puteti sa imi dati si niste linkuri de unde as putea sa comand.

32 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Www.megaproteine.ro

Vezi la oxid nitric si la performanta sportiva.

Eu personal recomand NO-explode de la BSN.

| MioaraParalescu explică (pentru Cosmin86):

Mersi,am folosit cateva luni bune jack3d(mi-a adus cineva din strainatate)dar acum s-a terminat si pe net nu am gasit sa mai cumpar.Am sa mai caut poate gasesc, daca nu o sa imi comand si eu no-explode.

| JohnnyBi a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Nu gasesti pentru ca are 1, 3-dimetilamina care este pe lista de doping. a fost interzisa comercializarea produsului prin octombrie 2012. mai pe scurt era steroid. in america se produce ca au legislatia diferita, desi in EU este interzis. doar daca se produce fara acea substanta.

eu am avut efecte mai bune cu C4 de la Cellucor. e mai ieftin si pomparile sunt ireale. de la n.o-xplode am pompare buna cam 1 saptamana. pe urma isi cam pierde efectul.

| KodrutZ a răspuns:

Mierea. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu se compara mierea cu oxidul nitric sau jack 3d...

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Si nici efectele adverse.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Oxidul nitric, luat cum trebuie, nu are efecte adverse.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Deloc, doar greata. Si eventual decesul in caz de exces de neam prost. Daca ai cap, iei si maninci vegetale cit sa iti produca organismul oxid nitric, nu bagi chimicale in tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Am zis "luat cum trebuie", nu in "exces".

Ce ai folosit tu de ti-a facut greata? De la BSN sau muscletech cumva?

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu folosesc alimente normale. Am facut sport de performanta, m-am antrenat si cu oameni care au activat in afara/la nationala si nimeni nu lua rahaturi de sinteza. Ah, da, doar ca noi faceam volei, nu era musai sa se umfle muschii pe noi.
Corect, ai zis "luat cum trebuie" dar cred ca esti constient ca majoritatea celor care apeleaza la chestii de astea vor "un pic mai mult" si de multe ori zic "las' ca daca maresc doza cu 10-20% nu e tragedie" si tot asa ajung sa dea coltul sau sa se nenoroceasca pe viata.
Nu am folosit nimica, cum ziceam, doar ma benoclasi un pic pe net sa vad cum sta treaba cu efectele adverse. La oxidul nitric de sinteza ele EXISTA. In cazul unei alimentatii inteligente care stimuleaza producerea lui in organism, sint nule. Acuma mai are rost sa intrebam care e modalitatea cea mai de bun simt pe care o alegi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Acum am inteles, ai facut volei. credeam ca ai facut vreun sport de forta happy

p.s. : daca vreunul din colegii tai lua oxid nitric "cum trebuie", nu 10-20 % peste, ar fi avut ZERO efecte secundare si ar fi dominat lejer terenul big grin

Eu am folosit vreo 2 ani oxid nitric, creatina si glutamina si nu am avut niciodata efectele de care vorbesti.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Da' ce-ar fi oare daca am profita de bunatatile oferite de muma natura in loc sa bagam rahaturi de sinteza scumpe si nesanatoase - orice ai zice - in noi? E ca si cum am zice ca e mai bun nurofenul in loc de usturoi pentru imunitate. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

"orice ai zice", niciodata nu e "orice ai zice". Si s-a demonstrat ca unele suplimente ajuta la sanatate ( suplimente NU medicamente gen nurofen ).

p.s. : cand o sa poti si tu sa bagi 12 piepti de pui pe zi in tine sau 60 de copane, atunci sa-mi spui ca "poti" fara suplimente.

Deocamdata noi nu vrem sa fim niste jucatori de volei cu brate de domnisoare.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta cum naiba poate fara - http://www.thefruitdoctor.com/......formation/ Si de-ar fi singurul...
P.S. Sau voi va visati toti cite un Hulk asa?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Si unde scrie ca nu foloseste suplimente ( si/sau steroizi )?

Eu prefer natural, fara steroizi.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

RAW VEGAN iti spune ceva? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, exista si suplimente vegetariene ( gen proteina din soia, din mazare, etc. )

Si el ia zilnic shake-uri :
" You include a Shakeology shake once a day into your daily meal plan. "

+ ca probabil ia si steroizi la greu de arata asa, daca tu crezi ca doar din "legume" arata asa, atunci ori faci misto ori chiar esti un COPIL MIC care crede ca tot ce zboara se mananca.

Cati ani ai?

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu, nu iti spune nimic. RAW VEGAN, nu "vegetarian". Apropos de tot ce zboara se maninca si chestii incredibile. Ti se pare asa de imposibil sa arate asa fara panarame, doar cu chestii crude oferite de muma natura? Acuma vreo citiva ani ma cazasem undeva mai hacana si am intrebat "cam cit dureaza sa ajung pina la sos europeana" si am primit numai raspunsuri de genul "maxi taxi, nu se poate prea jos, prea departe, nu... nu stiu, nimeni nu merge pe jos pina acolo, etc.". Vreo 45 de minute mers intins si am ajuns. Ca era sa ma haleasca o haita de ciini, partea a doua. Am scapat intreg.
Crezi ca Hercule si alte personaje mitologice sau mai putin mitologice, atletii reprezentati in diverse sculpturi bagau steroizi, stateau sa traga la 150 de piepturi de pui pe zi, sau erau doar rodul imaginatiei sculptorilor/pictorilor care i-au reprezentat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Mai e si genetic, 90 % din oameni nu pot pune muschi cu "cruditati".

Legat de shake cu suplimente, EL A ZIS ( sau tu nici macar n-ai citit interviul pana la capat?) ca ia zilnic.

Sa te vad ca te faci tu ca el doar cu cruditati... eu raman la peste, vita si carne de pasare happy

p.s. : nu are o masa musculara prea impresionanta ( pentru cineva de la volei poate are... ) ca sa fie un exemplu asa bun.

Si eu sunt fair convins ca ori are un genetic pe care 99 % din oameni nu-l iau, ori injecteaza steroizi ( ori ambele ).

Tot nu mi-ai zis cati ani ai happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

OK, intru totul de acord cu genetica. Vezi Arnold.
Nici nu am zis ca e impresionant omul asa, scos din context. Ideea era ca se poate si cu vegetale. Shake-ul ala e cu raw ***, ca de aia e raw vegan. Tot in interviu a zis si el - It is whole food & vegan as well. big grin
Fac 34 peste o saptamana, ca sa nu te las curios. Nu maninc doar cruditati si nu intentionez sa ma fac in nici un fel. Important e sa ma simt bine. 11 cu 7 tensiune la virsta mea e foarte bine, pina una-alta. big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Si una buna apropos de initiatorul topicului care zicea ca jack3d e bun - http://rockcenter.nbcnews.com/......fdas-reach lite

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Stiu de jack3d, dar eu vorbeam de oxid nitric happy

Tot cam 11 cu 6, 11 cu 7 am si eu la 27 de ani.

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Sintem fresh inseamna. Tu tragi de fiare mult? Eu practic deloc, insa umblu destul de mult pe jos si ma si ajuta metabolismul probabil.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Antrenamente de forta fac de 4 ori pe saptamana : 3 la sala ( sau in parc : calisthenics ) si 1 de skandenberg. In rest, cardio ( alergat, inot ).

Acum in parc ma concentrez pe tractiuni intr-o mana, flotari stand in maini, genuflexiuni intr-un picior si muscle-up cu greutate aditionala ( la 90 kg ale mele ).

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Misto. Lucrezi in domeniu sau in ceva conex sau cu asta iti umpli timpul liber? Daca ar trage mai multa lume de fiare macar un sfert cit tine nu ar mai fi plin de obezi pe strada... sau daca ar avea metabolismul meu de neam prost, lol. Bine, intotdeauna se poate si mai rau, dar vad uneori niste indivizi de mi se ridica parul in cap, mai ales cind am de-a face cu insi pina in 20 de ani si la vreo 120 de kile sau mai mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Nu, lucrez in IT pana la ora 18 ( uneori 19-20 ), dar tot imi fac timp de antrenament, NO EXCUSES.

Antrenamentul e un hobby ( cu care am slabit 18 kg acum cativa ani cand m-am apucat ), pur si simplu ma simt foarte bine cand ma antrenez si cand imi depasesc limitele.

Tu chiar nu te mai antrenezi deloc?

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Am mai jucat volei prin facultate si dupa cu niste omuleti super (inclusiv din punct de vedere sportiv, rupeam parchetul mai a naibii ca in campionatul intern cu astia, majoritatea erau ucrainieni si de prin Rep. Moldova), insa de vreo 3 ani nu am mai avut pe cine sa adunam ca sintem imprastiati pe toata planeta. Chiar ma bucur sa aud ca esti IT-ist, am un amic care e programator hardcore si maratonist de cursa lunga, cred ca bifeaza mai multe maratoane de cite beri bifez eu...

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Https://www.youtube.com/watch?v=H4pqgc89Nx8

Seara, cand ma intorceam acasa de la servici prin parc ( nu era antrenament, doar putina dezmortire ) :D

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

CUl, hai sa iti dau o idee, poate ai incercat, poate nu. Am vazut scara/paralelele alea si mi-am adus aminte - ai incercat abdomene cu capul in jos? Cea mai nenorocita chestie pe care am facut-o vreodata in cantonamente - abdomene la verticala - bagi picioarele intre doua trepte de la scara, atirni frumos cu capatzina in jos si bagi abdomene. Preferam genuflexiuni cu partnenerul meu cam gras in spate (eu aveam vreo 72 de kile atunci, ala avea vreo 86.).

| Cosmin86 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, am bagat.

Sau uite alt ex pentru abdomen bun :
https://www.youtube.com/watch?v=xs9fKeAEu0k

Sau exercitiul asta il poti continua pana devine back lever ( scoti picioarele printre maini si indrepti corpul sa fii paralel cu podeaua, cu mainile sucite asa :)) ) iti rupe abdomenul ( si lombarii si umerii )

| KodrutZ a răspuns (pentru Cosmin86):

Oh da, criminale si astea.

| florynmondialul a răspuns:

Incearca c4 sau hemo rage!