| xSequel a întrebat:

Ce ziceti de exercitiile astea http://blogulsportivilor.com/exercitii-de-crestere-in-in altime/, sunt bune pentru inaltare, sau sunt doar minciuni?

Răspuns Câştigător
| Aliiinutzatha a răspuns:

Da este ff adevarat! nu zic asta pentru funda! dar eu am 11 ani sh repet pentru ceilanti nu e doar contul meu! sh multi care nu ma cunosc miar da 14 -15 din cauza ca sunt foarte inalta da nici chiarbig grin eu am practicat,volei, aerobic, etc! si sportul ajuta ff mult la cresterea in inaltime!:d sper ca team ajuthat

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu, am vazut si nu cred, eu stiu sigur ca pentru cresterea in inaltime trebuie sa pui presiune pe coloana si picioare adica sa faci basket, voley pentru ca sariturile alea repetate pun presiune foarte mare pe coloana si picioare si in timp adica ani, cresti pentru ca daca soliciti oasele ele devin mai puternice mai mari mai dense, de asta si basketbalistii sunt asa inalti ca joaca de la 5, 6 ani si pana la 22 deja ajung la 195 sau peste 2 m happy

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video: http://wp.me/P3hgwB-23