| George_Butnaru_1996 a întrebat:

Cine imi poate da informati despre radu sascau am auzit ca a jucat la farul
cine este
cati ani aare
mai joaca
da sau nu
ori ce informatie despre el e bine venita

Răspuns Câştigător
| apocaliptic77 a răspuns:

Profil de jucator:

Nume: Radu Sascau

Data si locul nasterii: 6 martie 1985, Bacău

Post: Fundas stanga, mijlocas stanga, mijlocas central

Data transferului la Farul: februarie 2011

Goluri marcate pentru Farul: 5 (2 in campionatul trecut, unul la Botosani si unul cu Sageata Navodari si 3 în turul acestui campionat, două la Botosani si unul cu Dunarea Galati).

2 răspunsuri:
| apocaliptic77 a răspuns:

Fcfarul.ro: Sunteti la mijlocul cantonamentului de la Kemer, cum apreciezi pregatirea de până în acest moment?

Radu Sascau: Pregatirea a decurs foarte bine, toti încercam să dam tot ceea ce este mai bun pentru ca suntem constienţi că ne va ajuta în campionat.

Fcfarul.ro: Esti multumit de evolutia echipei în cele doua meciuri amicale de pana acum (4-0 cu FCM Rm. Valcea si 1-0 cu Prahova Tomsani)?

Radu Sascau: Au fost doua meciuri bune de pregătire. Este multumitor faptul că am reusit să nu primim gol şi sperăm să o tinem tot asa, vactoriile aduc victorii.

Fcfarul.ro: In această iarna au sosit întariri la FC Farul. Cum ti se pare echipa faţă de cea din tur?

Radu Sascau: Au venit jucatori buni care s-au adaptat repede la Farul. Sperăm să facem o echipă bună şi să atacam promovarea chiar de anul acesta.

Fcfarul.ro: Ce le transmiţi fanilor de acolo din Turcia?

Radu Sascau: In primul rând le transmit să fie alături de noi. Sper sa-i facem fericiţi la sfârşitul campionatului, să realizam ceea ce ne-am propus şi din vară să revenim în Liga 1, acolo unde este locul Farului.

Profil de jucator:

Nume: Radu Sascau

Data si locul nasterii: 6 martie 1985, Bacău

Post: Fundas stanga, mijlocas stanga, mijlocas central

Data transferului la Farul: februarie 2011

Goluri marcate pentru Farul: 5 (2 in campionatul trecut, unul la Botosani si unul cu Sageata Navodari si 3 în turul acestui campionat, două la Botosani si unul cu Dunarea Galati).