| Henrypericolpublic a întrebat:

Credeți ca e bine la sala sa faci toate grupele musculare în aceeași zi?

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu. Dar este bine ca să faci încălzirea tuturor mușchilor și articulațiilor mai înainte de orice efort.
Iar încălzirea constă în efectuarea de exerciții fizice fără greutăți (fără fiare).

| Adi88 a răspuns:

Este bine dar dupa trebuie sa ai repaus doua zile pentru refacere si dupa sa incepi cu alte grupe de muschi dupa iar refacere ca sa aiba timp sa creasca

| bestia69k20 a răspuns:

Da, DOAR dacă ești începător. Bagi un exercițiu de la fiecare grupa a câte 3/4 seturi(sau 2 exerciții-2 seturi) a câte 12-15 repetări. (dă-mi mesaj dacă vrei sa te ajut cu programe sau nutritia)

| Girl228899 a răspuns:

Depinde. Dacă esti incepator si nu exagerezi, e totul ok, dar eu as recomanda sa imparti pe zile. Gen azi faci brate si spate/piept, maine faci abdomen si picoare etc.

| RAY a răspuns:

De ce nu? organismul este perfect adaptabil la asa ceva

| cristiww a răspuns:

Este o varianta. Se numeste full body. Ignora direct sfaturile celor care isi incep raspunsul cu NU. Ei pur si simplu nu cunosc prea multe din acest domeniu.
In unele situatii acest antrenament da rezultate mai bune decat antrenamentul clasic deoarece.....si aici te las pe tine sa te documentezi (daca chiar esti interesat).
Nu conteaza ca esti incepator sau nu, acest program functioneaza! Am un cunoscut care se antreneaza full body de 7ani si a ajuns la niste performante (natural) la care multi doar viseaza( 140kg la impins, 200kg indreptari, 47cm in brat) si un fizic foarte bun.