| AvalohAlyn a întrebat:

Cu ce echipa de fotbal, din Romania tineti?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Tin cu Steaua de mic, de pe la 8 ani. Am plans pentru ei atunci cand au pierdut dramatic calificarea cu Middlesbrough (si acum ma trec fiori cand scriu), am plans si cand au fost furati de arbitrii si egalati de Napoli la 3 dupa ce au condus 3-0 si am plans si cand au luat rusinoasa bataie cu 4-2 in fata celor de la Dinamo. In ultimul timp, insa, am luat si eu exemplul tatalui meu si m-am cam departat de echipa. Ceea ce face Becali acolo nu e management, e bataie de joc. A umilit jucatori, antrenori, conducatori si suporteri. Chiar si pe marele Hagi l-a umilit. Acum vad ca s-a mai potolit. Am avut o mica speranta ca lucrurile vor reveni la normal atunci cand a fost pus in fruntea echipei Victor Piturca, unul dintre antrenorii mei favoriti si, fara discutie, unul dintre cei mai valorosi antrenori din istoria fotbalului romanesc. Minunea nu a tinut decat 3 etape, Piturca fiind demis impreuna cu tot staff-ul sau. Mi-a revenit interesul pentru echipa atunci cand idolul meu din copilarie, Mirel Radoi, a revenit la Steaua ca si antrenor. Dupa ce a fost dat afara, mi s-a stins din nou pasiunea pentru Steaua. Urmaresc in prezent doar derby-urile cu Dinamo si meciurile importante. Fotbalul si in special fotbalul romanesc, m-a cam scarbit.

P.S. Aa da, mai tin si cu Viitorul Constanta, echipa judetului si cu defuncta Callatis Mangalia.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Steaua Bucuresti, echipa din sufletul meu care o sa ramana mereu, orice s-ar intampla. Acest scandal dintre Armata si Becali m-a indepartat de echipa, dar m-a indepartat temporar. Sper ca echipa sa fie din nou STEAUA Bucuresti, nu ''fcsb''!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cu nici una. Si nu numai din Romania happy

| Oana92 a răspuns:

Tineam cu Steaua, cand eram mai mica. Acum nu ma mai uit la fotbal si nu ma mai pasioneaza asta, dar prima iubire nu se uita, asa ca daca ar fi sa aleg, tot cu Steaua as tine happy

| RareşTPUro a răspuns:

FC Brasov! Tin cu echipa orasului de unde locuiesc. Nu conteaza in ce liga pica, nu conteaza pe ce loc este in clasament. #STEAGUNUMOARE