| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Cum ar trebui sa execut corect saritura in lungime de pe loc? Si cum sa sar? Mie imi este frica si ma opresc pe varfurile picioarelor? ( cand dau sa sar ezit, ma opresc pe varfuri si pe urma sar ) PLS HELP ME

1 răspuns:
| ghe221 a răspuns:

Cand sa-i trebuie sa te balansezi de pe varfuri pe calcaie si cand ti-ai luat destul de mare elan sa-i de pe varfuri nu de pe calcaie! cand iti iei avant trebuie sa iti tii varfurile intinse la maxim! iar cand aterizezi poti sa aterizezi pe toata talpa