| Anonim796 a întrebat:

Salut, dau admitere la academia de politie acum in August, la proba scrisă nu am probleme, pot sa iau examenul și acum medie 27, 28+, dar am o mica problema la sport, am 1, 83, 71, 5-72kg dacă este necesar, stiu sa fug, sa sar capra, lada etc, dar am o mica frica la săritura in lungime, uneori ma duc prea in fata, uneori cad in fund, am momente când sar 2 metri, când sar 1, 80-1, 90 dar azi nu stiu de ce parca ceva ma ținea sa nu sar, poate din cauza ca am încercat sa sar in living și nu am spațiu destul, pur si simplu îmi luam elanul corect dar când sa ma desprind nu stiu ce ma ținea sa nu ma arunc și de aici deduc ca nu stiu sa execut săritura constant. M-am decis sa o execut in fiecare zi și de săptămâna viitoare merg la pregătire pentru traseu cu un profesor, întrebarea e, pana in 10-20 August pot sa scap de emoțiile săriturii in lungime și sa o execut corect constant? Forța eu zic ca o am, doar sa stiu sa execut corect săritura și sa am echilibru la aterizare, dau funda

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ai tot timpul sa iti reglezi pozitia din care pleci in saritura.

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

La întrebarea în sine ți s-a răspuns deja, dar pe mine mă preocupa mai mult prima parte a întrebării:

"la proba scrisă nu am niciun dubiu ca voi pica"

Așa te exprimi tu când vrei să ne comunici că poți să iei examenul și acum? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai șanse mare să ajungi în postura de a avea o execuție onorabilă la săritura in lungime până în luna august.