| mihaitorres a întrebat:

Cum as putea sa fac muschi la picioare dar fara sa fac sala. Ce exerciti imi recomandati? Dau funda.happy

Răspuns Câştigător
| Allkin a răspuns:

Salut.
Pentru dezvolatarea musculaturii picioarelor trebuie sa ai o alimentatie adecvata si sa te concentrezi pe fiecare grupa de muschi a piciorului si anume:
Exercitii pentru coapse: poti incerca fandari si genoflexiuni (3 serii a cate 20 de genoflexiuni si fandari) dar incearca sa folosesti si unele greutati pentru ca esti baiat.
Exercitii pentru gambe - pune accent pe ridicari pe varfuri cu greutati sau fara. (3 serii a cate 20-30 ridicari).
De asemenea poti incerca si exercitii pilometrice cum ar fi alergarea in panta, sarituri peste garduri sau stepper, saritura broscutei.
Bafta!

8 răspunsuri:
| X a răspuns:

Simpl. Cel mai bun sport pentru picioare este alergatul. Fa 30min. 1 ora pe zi si in 1 luna sa vezi ce picioare vei avea. Eu am facut atletism si am numai muschi pe ele.

Alte răspunsuri
| baru a răspuns:

Salut. Toate sunt bune, sau foarte bune, asa cum au scris. Dar, eu recomand: Stai cu spatele la perete, mainile la spate, foarte putin sa atingi peretele cu mana si te lasi jos foarte incet, dupa care revii. Cat se poate de incet. Doi: Coarda, pe un picior si altul. Pa!

| CipRy13 a răspuns:

Poti sa faci un program Air Alert 3, care normal e pentru baschet ca sa iti creasca detenta. Eu sunt in a 2'a saptamana si in total are 15 saptamani, e pentru detenta dar de fapt iti dezolva muschii la picioarewinking

| scumpikadina a răspuns:

Simplu, fa cat mai mult sport: te dai cu bicicleta, cu rolele, cu patinele etc. sau fa un sport cum ar fi:baletul, gimnastica etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciclism.

| Vanesa_Vanessa_1973 a răspuns:

Daca vrei muschi alearga 30 de min. o ora sau daca nu vrei fa genoflixiuni sau fandari sau mai simplu rezerva-ti o ora pentru sport.

| Lazaar a răspuns:

Genoflexiuni si alergat