| Anonymus3000 a întrebat:

Ce exerciti imi recomandati pentru a face muschi la picioare ca sa dau mai tare la fotbal?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai la indemana exercitii pentru dezvoltarea masei musculare in aceasta zona(in special in zona gambelor), sunt genuflexiunile.Incepe usor, cu 20-30/zi si avanseaza treptat la 70-80/zi,chiar si mai mult daca consideri ca e nevoie. Poti lua o pauza de o zi-doua pe saptamana(in weekend, spre exemplu). Succes.

| Crysty1996 a răspuns:

Ridica greutati cu picioarele fa ture cu bicicleta pe un deal sau munte in urcare mna refeream

| TeKs2911 a răspuns:

Sa te duci in parc cu un castile in urechi ascultand muzica si sa alergi 2-3 km pe zi dar nu in sprint alergare usoara... fundita!

| OmulSec a răspuns:

Fa multe genoflexiuni, dar cred ca deja ai incercat insa sa nu le faci cu greutati in spate, iti poate afecta coloana, insa alerga cat mai mult, dar numai in deal stiu pe cineva, care dupa mult timp a fost nevoi sa isi schimbe pantalonii din cauza muschilor care i-a dobandit in acest fel.

| Pointus a răspuns:

Păi du-te la o sală de forţă şi acolo sunt diferite aparate, presa, gambe, poţi face muşchi alergând, mai poţi să te cari şi cu bicicleta...