| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac si eu Backflip?
Va rog ajutati-ma!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Ohze a răspuns:

OK! deci sunt o gramada de modalitati sa inveti back flip! Depinde tu alegi daca vrei sa inveti cu ajutor sau fara. In primul rand trebuie sa mai fi facut chestia asta odata...adica sa stii care este miscarea, senzatia.Cel mai bine este sa il incerci la trambulina sau la saltele-undeva unde sa nu iti fie frica sa te arunci.Atentie inainte sa incerci orice trick trebuie sa fii foarte motivat/concentrat--OK odata ce te obisnuiesti cu miscarea incearca la inaltimi, sa zicem 50cm-1m. Dupa, cand simti ca ai incredere in tine si crezi ca stapanesti f bine miscarea incearca-l la sol. Sau daca vrei cu ajutorul unei persoane -http://www.youtube.com/watch?v=j_8R1jL-zis&feature=channel_video_title

4 răspunsuri:
| AmeMiss a răspuns:

Antrenament,antrenament si iar antrenament! Doar asa poti reusi! Succes! happy

| Anonymus314 a răspuns:

Trebuie sa te "arunce" cineva ca sa-l inveti.

| ynculpatu a răspuns:

Iti trebuie tupeu sa-l faci. Iti trebbuie cineva mai mare ca tine sa te ajute ca daca ai tupe sa-l faci si daca e de eva si cazi in cap sa te prinda dar mai am o saluti uitete la vidu asta astahttp://www.youtube.com/watch?v=tjaWrw5bGdk si incarca sa te tina cineva de maini sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| AdrianValentin a răspuns:

Hai sa iti zic asa fac si eu de duci la doualeagane intr-un parc si te ti bine de ele si te arunci pe spate cu putere asa fac si eu si imi iese bine!big grin