| Andreas757 a întrebat:

Salut vreau sa fac backflip. dau funda

Răspuns Câştigător
| angel69lover a răspuns:

Iti trebuie luni bune sa faci backflip, wallflip etc.
Ai nevoie de forta si rezistenta, care nu se obtin prea usor.
+ ca nu e recomandat sa te antrenezi pentru acele trick-uri pe asfalt.
http://www.youtube.com/watch?v=Zkn1eeG8QYo
fundita pls:)

| Dariusuu a răspuns (pentru angel69lover):

Scuze dar nu sunt de acord cu tine.
Luni bune zici? Iti trebuie doar o sala de antrenament sau un loc bun. Daca te invata cine trebuie inveti in cateva ore. La fel si WallFlipu. Nu incerca sa negi asta ca amn 2 stim ca e adevarat. Cel putin eu, practic de 4 ani atat Parkour cat si FreeRunning

12 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Ce mai astepti, fa-ti treaba!

| Andreas757 explică (pentru daassh):

Da dar cum

| Andreas757 explică (pentru daassh):

Cum fac

| daassh a răspuns (pentru Andreas757):

Eu nusunt in masura sa-ti dau un sfat, dar probabil aici(pe TPU) se gasesc persoane care sa stie si care ar putea sa te ajute.Succes!

| daassh a răspuns:

Salut uite aici un tutorial explicativ pe intelesul tuturor http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=0SYRNsqpFoA
Succes!

| kiddoeraxus a răspuns:

Cumva noi te oprim? Imi pare rau atunci... hai ca te las sa-ti faci treaba.

| ALECSHD a răspuns:

Fa exercitii de incalzire, ca sa nu cazi in cap.

| Ioana87423 a răspuns:

Cum sa se dee te arunci pe spate:)) sau uiatate pe tutorialul asta http://www.youtube.com/watch?v=ioTyMw6sJnc sau cauti u altu.

| NedelcuStefan123 a răspuns:

Daca chiar vrei, fa un backflip