| alexionut a întrebat:

Cum imi pot accelera ritmul cardiac pentru a obtine valuri de adrenalina?

2 răspunsuri:
| Ţepeşu a răspuns:

Incearca sa-ti conduci masina cu viteza mai mare, uneori merg si cursele (de orice fel) sau injura un politist laughing

| TheRealAnoyingOrange a răspuns:

Pai pune-te intr-o situatie alarmanta de ex:du-te pe la tara sau daca esti du-te prin vecini aduna cainii si lasa-i sa te alerge o sa vezi ca poti fugi mai mult si mai repede decat daca ai face-o daca vrei
sau dunte intr-un carusel mareeee sau fa ceva ce te-ar speria si apoi fa ceva fugi sau alt ex du-te cu skate-ul pe un deal straight face si ai sa vezi.
si adrenalina este un hormon secretat in sange de glanda medulosuprarenală în cazuri de stress. Ajunsă în sânge ea determină creșterea frecvenței cardiace, a presiunii sanguine, dilatarea bronhiilor și pregătirea organismului pentru o producere masivă de energie prin arderea lipidelor și sinteza glucozei. Circulația sângelui este activată la nivelul sistemului nervos central pe când la nivelul tractusului digestiv este diminuată
laughing) sau incerca noul 5 turbulance laughing sau efectul halls laughing)