| dxchd a întrebat:

Cum repar pierderea de co2 la o arma airsoft?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O duci la armerie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expiri, cand expiri, gazul expirat se numeste dioxid de carbon

Bula
| Bula a răspuns:

Bagi sub apa si vezi unde apar bulbi de gaz.
Lasi sa se usuce, scoti gazul, dupa care etansezi (mobil sau fix) gaura unde scapa. Daca locul este mobil, atunci se schimba garnitura. Daca locul este fix, atunci se poate lipi cu adeziv rapid, eventual pus i un mic petec peste gaura.

| dxchd explică (pentru Bula):

Deja stiu pe unde pierde si nu are garnitura crd ca l-am desfacut. Daca vrei detalii replica e un colt 1911 co2 full metal elite force si scapa prin parte de sus si cum am zis nu e nici o garnitura de schimbat acolo.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mgtow):

Armeria este o planta. Ai vrut sa zici armurerie?