| marianalex55 a întrebat:

Cum sa devin un portar mai bun >? Am 25d e ani. Cum trebuie sa ma antrenez?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 25 de ani, sanse sa devii un portar bun, sunt minime, fiindca se presupune ca ai talentul asta in sange si practici sportul respectiv de mic.
La 25 de ani nu te mai selecteaza nimeni sa fii portar, daca nu esti deja cunoscut si cautat de cluburile mari.
Ar fii trebuit sa stii pana la varsta asta, ca doar un antrenor profesionist, poate sa-ti dea asemenea lectii si sfaturi, nu copilasii de pe forumuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Am dedus, ca te referi la pozitia de "portar" la un sport, posibil la handbal sau fotbal, dar la feld de bine poate fii vorba de portar la: usa de la spital, la un club, sau magazine, care s-ar putea numii: usier sau chiar bodyguard, daca este la usa unui club.

| Drimmero a răspuns:

Daca pana la varsta asta n-ai fost promovat de un club si nu ai cateva sezoane jucate la un nivel profesionist e deja imposibil, eventual sa fii portar bun pe sintetic sau la fotbalul de strada.

| JicaContra a răspuns:

Iti iei toata echipa si ii pui sa iti traga la poarta pe rand, unul dupa altul, continuu, ore bune in fiecare zi, luni bune, pana incepi efectiv sa simti unde vine lovitura si reactionezi instinctiv

alta solutie NU PREA VAD!

| morfeo a răspuns:

Stai linistit ca la Kaufland n-au pretentii.