| MariXD a întrebat:

Cum se practica yoga? fundita cine raspunde cel mai bine!

Răspuns Câştigător
| CrazyTeenager a răspuns:

Daca stii limba engleza poti invata de pe diferite site-uri, poti folosi google pentru a cauta informatii, mai jos am pus linkul-rile catre cateva site-uri pe care le-am folosit personal, pentru am crea un stil propriu de a ma antrena pentru flexibilitate, folosindu-ma si de yoga, dar doar pentru sanatate, nu respect principiile acestei discipline, dar totusi am efecte benefice de pe urma ei.

http://www.yogajournal.com/
http://www.trickstutorials.com/content/flx3

2 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu se practica deloc, nu in Romania. aici nu poti decit sa ajungi pe mina unei secte care te invata sa bei urina sau ceva similar. daca vrei sa faci yoga te duci in India, faci rost de o bursa si inveti direct de la sursa.

| carminaburana43 a răspuns:

Cel mai bine sub indrumarea uni instructor care cunoaste in profunzime.Din carti nu ajungi niciodata la cunoasterea profunda a acesteia doar sub indrumarea unui instructor care o cunoaste la rindul lui in profunzime si o practica minimum de 14 ani.