| Kijk a întrebat:

Cune imi poate spune care este secretul rezistentei la alergare?

9 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu exista nici un secret, sa te scoli din pat si sa ai rezistenta happy
Rezistenta se face in timp, prin multe antremanente dedicati etc etc.
Eu mai demult puteam sa alerg 5 km fara oprire acum nu mai pot dar in 6 luni reusesc

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O încălzire foarte bine făcută, o alimentație cât mai sănătoasă și antrenamente zilnice.
Pa, pa.

| Yppy a răspuns:

Am vazut intr-o emisiune, nu mai stiu care, ca trebuie faci urmatorul exercitiu: sa alergi cat poti tu de tare 30 de secunde si sa faci o pauza, apoi din nou 30 de secunde cat poti tu de tare si iar pauza. Teoria presupune ca plamanii tai se vor deschide mai larg si pot inspira mai mult oxigen, ceea ce iti va permite sa alergi mai mult timp. Nu stiu daca e adevarat, insa mi se pare verosimil. Bafta!

| bomboana09 a răspuns:

Deci respecta urmatorii pasi:1 fa-ti o incalzire bine pusa la punct 2 cand alergi la inceput alearga moderat 3 in ultimele ture baga sprint si 4 pe durata alergarii inspira si expira

| NyanCat a răspuns:

Pai eu stiu ca trebuie sa iti ti mainile intr-un fel anume... nu stiu cum sa-ti spun sa iti ti atiingi cu ambele maini degetele ( evident atingi degetele de la mana stanga cu degetelei de la mana stanga ) asa cum este si un exercitiu de sport si trebuie sa le tii orizontal si and alergi sa le tot invarti intr-un fel ca unm avion happy

| lora3u a răspuns:

In primul rand, un corp sanatos, alimentatie sanatoasa, odihna, exercitii fizice, si respiratie corecta in timpul alergatului.

| Betivu a răspuns:

Legi o bucata de carne de tine si pui un pitbul sa te alerge, asta e secretul rezistentei.

| anonim150506 a răspuns:

Incearca sa alergi mai des(si inspira pe nas apoi expira pe gura)si cu timpus ai sa vezi ca ai sa ai o rezistenta forte buna

| angelodacian a răspuns:

Antrenament intens zi de zi http://andreirosu.wordpress.com/antrenament/