| RausIulian a întrebat:

Daca portarul are mingea sub picioare si mingea este pe gazon, jucatorul advers poate lovi mingea? Si in cazu cand are mana pe minge si mingea tot pe sol, fara a lovi portarul, doar mingea. Este fault?
Eu stiam ca nu e.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Daca mingea este la picioarele portarului jucatorul advers o poate juca, este regulamentar.
2. Daca portarul are mana pe minge este neregulamentar ca jucatorul advers sa o joace si se va da fault daca o joaca.