| MyyyNamee a întrebat:

Dati-mi si mie un program de antrenament ptr. incepatori la sala. Mentionez ca am aproape 17 ani 1, 75 inaltime si 56 kg

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Luni-Miercuri-Vineri.
Cei mai multi recomanda prima luna sa fie de acomodare adica sa lucrezi toate grupele musculare. Personal, prima luna am lucrat grupele musculare grupat. Am umblat Luni-Marti-Joi-Vineri.
Iar programul ti-l faci tu. Daca vrei luni faci genoflexiuni, marti piept. Asa sa-l faci sa-ti placa si tie, si sa fie si comod. Incearca sa lasi intotdeauna o saptamana sau cel putin 72 ore sa se odihneasca muschiul.