| andreeaxxl a întrebat:

De cate ori pe saptamana e indicat sa fac exercitii pentru dezvoltarea musculaturii la picioare? Dau funda

Răspuns Câştigător
| TMNT2013 a răspuns:

Pai trebuia sa fi mai explicita ...trebuia sa spui ca vrei sa slabesti nu sa faci muschi...ca sa slabesti fa cardio, alearga, inoata si gasesteti o alimentatie bun. Poti gasi exercitii cardio si o alimentatie bun pe internet.

6 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

O data si bine! Picioarele sunt o grupa musculara mare, are nevoie mai mare de timp pentru a se reface!
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

| StalkerSoul a răspuns:

Alearga in fiecare zi, de preferat dimineata.

| Deyutzzu25 a răspuns:

De 2-3 ori pana faci febre, cand faci freba ar fi bine sa te opresti din facutu exercitilor pana iti trece

| TMNT2013 a răspuns:

O data e de ajuns, dar acel antrenament nu trebuie facut in badjocura, trebuie sa fie intens si la sfarsitul acestuia trebuie sa simiti cum iti pompeaza muschi si de ex la genuflexiuni nu le faci doar cu greutatea proprie trebuie sa pui o haltera care are o greutate care sa nu iti permita sa faci intre 13-16 repetari poate la alti ai auzit ca trebuie sa faci intre 8-12 dar asta e pentru muschi superiori.Cand poti mai mult 13-16 repetari maresti greutatea dar ar trebui sa mergi la sala pentru o sa ai nevoie de greutati foarte mari.

P.S. Poti folosi si gantere dar eu iti recomand sa folosesti haltera.

| andreeaxxl explică (pentru TMNT2013):

Sunt fata! Eu vreau sa se vada foarte putin, vreau sa scap de celulita!

| andreeaxxl explică (pentru TMNT2013):

Nu vreau sa slabesc, vreau doar sa mi se inareasca musculatura pentru a scapa de celulita.Am 43 kg la 1, 58!