| curious01 a întrebat:

Deci Olanda joaca cu Mexic in optimi si Brazilia cu Chile, dupa ce se ia asta? spuneti-mi si mie, si cu cine trebuie sa joace Argentina?

5 răspunsuri:
| MrAnonym a răspuns:

Pai se joaca in grupe adic o echipa trebuie sa joace cu celelate din grupa lui. Dupa primele 2 echipe din grupa se califica in optimi, cine invinge.Se califica in 1/4 dupa in semifinala si finala.

| OhGodWhy a răspuns:

Argentina-Nigeria
https://www.google.ro/? gws_rd=cr, ssl&ei=rj-pU9C6KYWxywPJxIL4Dg#ct=world-cup-2014-28-5438975338610688-HP&hl=ro&oi=ddle&q=Campionatul+Mondial+de+Fotbal+2014

| AdrianaBacescu a răspuns:

Cu Nigeria

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se iau grupele cate doua si in optimi se joaca incrucisat, in cazul nostru prima din gr.A cu a doua din gr.B si prima din gr.B cu a doua din gr.A.
La fel se va proceda si cu celelalte grupe, respectiv C cu D, E cu F si G cu H.
Deocamdata s-a jucat ultima etapa doar un primele 2 grupe, astazi se joaca in gr.C si D, maine in E si F si poimaine in gr.G si H si vor fi stabilite exact toate meciurile din optimi, in functie de clasamentele din aceste grupe.

| SasNetRomania a răspuns:

E foarte simplu..castigatoarea grupei x joaca cu locu doi din grupa y. si tot asa...