| anonim_4396 a întrebat:

Mie mi s-a parut Mexic mai bun decat Olanda, in meciul care abia s-a incheiat; si Chile mai bun decat Brazilia, de ieri. Voua cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
| LimonadaBaa a răspuns:

Mie mi s-au parut doua meciuri echilibrate cu usor avantaj al Braziliei in fata nationalei statului Chile avand in vedere ca Brazilia a avut un gol perfect valabil a lui Hulk.Referitor la meciul Olanda-Mexic un meci echilibrat care amandoua nationale puteau sa castige, Mexicul a avut putin ghinion, a luat gol in minutul 88 si altul in minutul 94 din penalty.Si Mexicul si Chile au parasit Mondialul cu capul sus

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

In special Mexicul a facut un meci de zile mari. Viteza, precizie, tehnica...tot ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam ai dreptate. Echipele mai slab cotate s-au ambitionat, iar cele favorite s-au culcat pe o ureche si erau cat pe ce sa fie trimise acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pana la urma, arbitrajul a fost corect, deoarece Olanda trebuia sa primeasca penalty in prima repriza, iar acum a fost intrare neregulamentara din nou.

| bumtzbumtz a răspuns:

Sincer eu chiar voiam sa se califice Chille si Mexic, dar si Brazilia cu Olanda sunt foarte bune.