| fanezodo a întrebat:

Dorian Popa sau jador credeti ca consuma proteine? Sau cum au reușit să arate asa bine?

33 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Chiar Dorian Popa explica cum a ajuns sa arate asa bine:
https://www.youtube.com/watch?v=hYHAfYkjhUs
https://playtech.ro/......ntan-77189

| AlexElektro1987 a răspuns:

happy Normal ca, consuma proteine iar Dorian din ce se vede, ia si steroizi. Si celalalt cu siguranță ia proteine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu cred ca Popa baga si altceva in afara de proteine

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru suntserios):

Ba da, se vede la ce fel de corp are plus ca, chiar el a recunoscut : https://youtu.be/FhBZN_7z-co
Da-i la minutul 23:50 si ascultă.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ce a recunoscut?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru suntserios):

Ca a folosit steroizi. Poti sa deschizi link-ul ca nu e vreun virus.

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Nimic.

| GdX a răspuns:

Ca sa fii "sculptat" bine trebuie sa bagi neaparat. Natural e foarte greu sa ajungi "sculptat".

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Pai si am zis eu ca nu?
Am zis ca nu cred ca a mai baga si altceva in afara de steroizi si proteine

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

A recunoscut pe dracu...
A spus substanțe interzise, iar apoi a dat-o în suplimente de parcă ar fi același drac, dar nu este. Suplimentele, nu sunt steroizi și nu îți fac rău.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru suntserios):

Te contrazici singur? Ai scris "Eu nu cred Popa mai baga si altceva in afara de proteine". Sau incerci sa te scoti? Si spune-mi si mie ce ar mai putea baga altceva in afara de steroizi sau proteine ca sa isi poata mări masa musculara?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Vai de capu meu ...nu cred ca imi pierd timpul explicand topicul unei fraze intr-o discutie despre Dorian Popa

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

Cum nu a zis cand el a zis ca a utilizat substante interzise, adica steroizi?
Si cine a zis ca suplimentele sunt aceeasi cu steroizii?

| VI3 a răspuns:

Salut!
Steroizi, nu sunt suplimente(proteine cum le spuneți voi).
Tu faci parte din majoritatea care cred că, dacă iau suplimente vor face un hop de 5 kg, dar nu este așa. Am un prieten, care a cumpărat toate suplimentele crezând că va crește mult mai rapid în masă musculară, dar nu a fost așa. Repet Suplimentele, nu sunt steroizi și punct.
Baftă!

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Dacă te uiți mai atent în video, el spune că steroizi te îngrașă, dacă nu mai faci sală. La ce s-a referit oare mai exact? Iar el a recunoscut, că el de fapt s-a referit la suplimente și nu la steroizi, dar nu mai țin minte în ce video sau reportaj.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

La ce s-a referit? S-a referit ca ia steroizi si a mai spus ca te ingrasi daca iei steroizi si nu faci nici un efort, dar nu a mai spus ca utilizarea de steroizi implica si niste controale periodice. Daca spui tu ca nu asta a vrut sa spună, de ce cand intrebarea care a fost clară, daca a utilizat sau nu substante anabolizante sau steroizi, el a raspuns ca da si ca este strict problema lui si ca multi utilizeaza dar nu recunosc, la ce se referea ca multi utilizează dar nu recunosc? La proteine? Nu prea cred. Si daca in alt intreviu a dat-o la întors, asta e altă treabă.

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Uită-te de 100 de ori la video.
El într-un reportaj sau video, a spus că nu a înțeles bine întrebare și că lea încurcat cu suplimentele.(el s-a referit la suplimente).
El a spus că, dacă iei suplimente ai nevoie de multe ore de antrenament, că altfel te îngrași.
Steroizi îngrașă? Nu! Asta este o prostie. Și dacă folosești suplimente, nu înseamnă că nivelul de testosteron este crescut chiar și după o oră. Când iei steroizi poți sta și 3 ore la sală.
Sa referit la proteine în tot videoclipul mai omule, dar tu nu vrei să înțelegi.

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Și a mai spus, citez,, de câte ore de antrenament este nevoie, pentru a susține suplimentele care îți fac corpul să arate bine,,

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Sa referit la steroizi aici, da? Sau la proteine?

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Ne mai și recomandă să luăm, dacă ești atent. La steroizi se referă, nu-i așa?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

Serios? Ia citeste mai bine sa vezi ca daca iei steroizi fara sa faci efort fizic, te ingrasi, datorita retentiei de apa a organismului si a apetitului marit, informeaza-te mai bine. Daca iei proteine, nu te ingrasi, doar sa iei vreo 3000kcal din proteine, asta da, adica sa iei ceva cu multi carbohidrati, gen Mass Gainer. Si s-a referit la steroizi( chiar el a adus aminte e acel mit cum ca daca iei steroizi, faci muschi fara sa faci vreun efort, acest mit este legat de steroizi, nu proteine ), nu la proteine, cum ti-am zis si in comentariul anterior, daca nu se referea la steroizi, nu mai zicea ca e strict problema lui si ca multi au utilizat, dar nu recunosc pentru ca proteinele nu sunt considerate substante interzise, ai inteles? Ca nu se referea el ca multi au utilizat proteine dar nu recunosc. Daca el dupa mananca cacao ( ca sa nu ma exprim altfel ) si este o fetiță si nu isi asuma ce a zis, e problema lui.
Iar tu ori nu intelegi ce a spus el in videoclip si imi reprosezi mie ca nu inteleg, ori ți dinadins sa ma contrazici, desi stii că nu ai dreptate, ceea ce este mai rău.

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Da, pentru că mănânci mult, dar nu te îngrașă steroizi în esență. Deci steroizi, nu te îngrașă, că dacă ar fi așa. De ce nu este pus ca efect negativ sau pozitiv? Cunosc efectele steroizilor, dar știu sigur că nu te îngrașă. Apetitul, da! Este un efect, dar nu te îngrașă steroizi.
Eu știu că proteinele nu te îngrașă!
Am făcut 3 ani de calisthenics, iar acum merg la sală și mă documentez cât pot de bine.
El a înțeles întrebarea, dar mereu o da pe ocolite sau minte, pentru că nu vrea să creadă lumea că eforturile lui sunt atribuite steroizilor. A făcut și un Q&A, iar la întrebarea,, ești natural,,? Ne vorbea de suplimente.

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

Citește și penultimul comentariu. Și dacă tot spui tu că zice sa luam suplimente, adică proteine, steroizi ce sunt prietene? Antiinflamatoare?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

Și eu știu despre ce vorbesc, stai liniștit. Și eu am făcut sport și m-am documentat mai mult decât am făcut sport, nu zic că sunt vreun expert și că știu tot, dar nu sunt nici unul care a citit doua articole și a început să vorbească despre nutriție și sport. Iar cat despre Dorian, el nici macar nu știe ce spune și e paralel cu ce înseamnă terminologie sau un pic de cunoștința despre sport. Intra pe canalul lui Alex Stoian și caută videoclipul despre Dorian, in care abera maxim și băiatul ăsta îl corecta

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Tu crezi, că eu nu știu ce sunt suplimentele? Tu crezi, că eu nu știu ce sunt steroizi? Te asigur că știu. A recunoscut că ia steroizi :da!
A spus că nu sunt pentru toată lumea :da!
A spus că ai nevoie de multe ore de antrenament, pentru a susține suplimentele care îți fac corpul să arate bine :da!
A spus că, dacă iei suplimente, nu vei deveni super man după o zi:da!
A spus că, dacă iei suplimente, nu vei crește în masă musculară fără efort :da!

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Da știu vidoclipul! Dorian popa a plâns și i-au dat videoclipul jos de pe canal.

| VI3 a răspuns (pentru AlexElektro1987):

Am înțeles! Baftă!

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru VI3):

E bine atunci. Salut.

| StrongHeart a răspuns:

Dar ce nu baga aia, daca baga cocaina, baga si steroizi.
Eu nu stiu de ce aveti astfel de modele, ok sa zicem ca arata bine.Altceva? Ce talent real au? Sunteti indragostiti de o imagine falsa, de niste oameni care nu reprezinta nimic, stiu doar sa vorbeasca mult si prost.Voi cascati ochii la niste idioti care nu aduc nimic bun la tara asta, doar manelizarea si cocalarizarea romanului.Si ei fac bani de pe urma voastra. Daca nu ar mai da nimeni atentie, aceste "modele" ar muri de foame.
Ma doare-n cot ce iau catelusii astia sau ce nu iau.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Astia doi lau inghitit pe Supermen, naiba stie din ce mama s-au nascut astia.
Cheloo "perfectiunea suge pu+la". De ce? pentru ca sunteti pre "perfecti".