| Ofetitadelicata a întrebat:

E ok ca fata sa fac cu 30 la piept sau e prea puțin?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

30 de kg la piept eu zic ca e satisfacator pentru o fata, nici mult nici putin, eu zic ca e numai bine.
Greutatea se creste gradual cand deja reusesti zi de zi sa faci mai mult de 12 repetari sa zicem si vrei sa treci la alt nivel, mai pui greutati pe bara, deci saptamana viitoare poti incerca cu un 35 de exemplu sau chiar 40, desi eu zic sa le cresti din 5 in 5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista prea mult sau prea puțin, diferă de fiecare. Sunt persoane care nu pot face cu 30 nicicum, altele care fac la o dificultate medie, altele care cu greutatea asta abia fac încălzirea. Deci este relativ de persoană.

| DoctorulManhattan a răspuns:

E ok pentru o fata sa faca si cu 10 si cu 50. Depinde de corpul tau: constitutie, masa musculara, de cat timp te antrenezi etc. Incearca sa faci un set si vei simti, daca e prea mult scade daca e prea putin creste