| painkilleeer a întrebat:

E ok daca alerg 2 ore dimineata si 2 ore seara timp de o saptamana? Da rezultate acest efort ca slabesc?

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Alearga seara. Dimineata nu cred ca poti alerga 2 ore. vei obosi foarte repede. Si oricum, este mai bine sa alergi seara, ca vei da mai repede jos din ce ai adunat pe timpul zilei. Dimineata nu prea ai ce sa dai jos. Dar nu te forta prea tare din prima. Eu zic sa incepit cu o ora.

| AlexL28 a răspuns:

2 ore?
Imposibil din prima, dar e ok sa alergi

| mOBSCENE a răspuns:

Ce zici tu e cam imposibil laughing ca sa arzi grasime iti trebuie dieta sanatoasa+sport+odihna. intr-o saptamana o sa te epuizezi daca urmezi programul ala, ca sa nu iti tai cheful spunandu-ti ca daca nu ai mai facut sport constant pana acum nu o sapoti alerga nici 5 minute fara sa te oprestiwinking. cel mai bine e sa incepi cu cate 10 minute de alergare usoara, dar USOARA, asta insemnand sa poti purta lejer o conversatie in timp ce alergi. Alearga O DATA pe zi si e suficient. Cand ajungi sa alergi 30 min fara sa te opresti, esti shaf/a. Nu conteaza daca alergi seara/dimineata, studii mai noi au aratat ca asta nu are nicio relevanta, so... multa bafta big grin