| anonim_4396 a întrebat:

Echipa Rapid București cea din liga secundă e echipa adevărată sau e o clona? Cine e responsabil pentru distrugerea acestei echipe? Și cu ce scop a făcut-o?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Pestele de la cap se impute spune o vorba romaneasca isteata, asa si la echipele de club, problemele pleaca de la conducere, antrenorii nu au nicio vina, ei doar sunt angajati. Ala a antrenat in 2008 sau 2009 parca, problemele la Rapid au inceput dupa 2012 din ce imi mai amintesc, Copos a facut smecherii multe si roata s-a intors, a indatorat clubul, toata treaba a cazut pe carca lui Valeri Moraru, fireste ca nu a reusit sa stabilizeze situatia si s-a pus lacatul peste echipa, important e ca a revenit in fotbalul romanesc. Daca e sa ne uitam, mai toate echipele romanesti sunt la pamant, re-infiintate dupa desfiintare, nu e club cu o desfasurare ciclica.

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Copos e unicul vinovat, a lasat-o in datorii, in insolventa, apoi moldoveanul ala Valeri sau cum moloz il chema a bagat-o si mai rau in datorii, de la el a plecat desfiintarea in 2015 sau 2016 printr-un ordin judecatoresc, a fost desfiintata echipa apoi un an mai tarziu in 2017 au reaparut vreo 3 echipe cu numele de Rapid, toate 'finantate' de suporteri, echipa actuala din liga a 2-a a cumparat brandul, pe atunci se numea Academia Rapid, acum e FC Rapid Bucuresti, deci palmaresul si brandul este la ei, iar site-ul oficial si wikipedia acrediteaza echipa actuala ca fiind continuatoarea. Au inceput din 2017 in liga a 4-a, suporterii vin la meciurile lor, mare parte din suporteri,, Peluza Nord a lor o recunosc pe ea ca fiind adevarata Rapid, mai e o echipa FNG care e formata din suporterii de la T2, ei la fel zic ca FNG-ul lor este adevaratul Rapid. Unde vin suporterii cei mai multi acolo este echipa adevarata, singurul lucru de care se leaga cei de la fng e faptul ca actuala echipa care acum e in liga a 2-a nu a inceput din liga a 5-a cum au inceput ei si au intrat direct in liga a 4-a, lucru total irelevant...ai brandul, palmaresul si suporterii? Atunci esti clubul adevarat!

| Bruno92 a răspuns (pentru Drimmero):

Infectu' ăla parca se lauda că investește in rapid se pare ca s-a dovedit a fi un clovn că nu o investit nimic și nici în datorii sa o scoată din insolventa ..deci acești 2 clovni pff ce jegoși, măcar copos o investit cat o stat la rapid după ce o găsit alte afaceri bănoase o lasat o la greu, mai zicea că e rapidist adevărat... Eu cred că de la peseiro o plecat dezastrul ireversibil daca îți amintești de acel antrenor infect

| Bruno92 a răspuns (pentru Drimmero):

Da nu cred că o să mai ajungă vreodată la nivelul din 2006 parca când ajungea în sfert de finală ale cupei UEFA
Are jucători jalnici, nici de nivelul primei ligi nu e... păcat de aceasta echipă, și de galerie, care dpmdv era cea mai tare galerie ever

| Bruno92 a răspuns (pentru Bruno92):

Au* jucatori de paie

| Drimmero a răspuns (pentru Bruno92):

Din pacate cred ca Rapid va ramane o echipa de pluton de acum incolo, se va multumi doar cu promovari in prima liga, ce campionat aveam in Romania cand se bateau 5-6-7 echipe la titlu, iar principalele erau mereu cei 3 granzi bucuresteni, echipe care acum nu se regasesc

| Bruno92 a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate sad