| Eusuntstefan8768 a întrebat:

Este adevărat ca dacă practici MMA, box kickbox etc, după o perioada de timp corpul se obișnuiește la pumni și căzături?
2. De ce la început când faci box, mma etc este mai greu pentru un începător?

2 răspunsuri:
| SkandallKamataru a răspuns:

Pai se obisnuieste pentru ca se intaresc muschii, inveti sa ii contracti, inveti sa primesti lovituri.

| Ilovedinero a răspuns:

1 da, este adevarat, iti dezvolti toleranta la durere.
2- mai mult efort fizic
-trebuie sa inveti, sa prinzi miscarile pana le faci din instinct
-trebuie sa schimbi alimentatia
- la sparring, pana te obisnuiesti cu pumnii continui si cand te doare
- CARDIO din plin
- pregatire fizica
-multe exercitii cu greutatea proprie.
-trebuie sa inveti cum sa combini viteza de reactie cu forța