| anonim_4396 a întrebat:

Este ok sa lucrezi la sala de forta aceiasi grupa de muschi doua zile la rand?

3 răspunsuri:
| Tyby148 a răspuns:

Recomandat ar fi sa lucrezi 2 grupe diferite la un antrenament fie el zilnic fie odata la 2 zile.

| roland2948 a răspuns:

Se pot lucra de 2 ori o grupa intro saptamana dar recomandat este sa treaca un interval de 48 de ore intre antrenamente care ating aceeasi grupa musculara.

| Galezu11 a răspuns:

Salut.
NU, mai ales daca esti incepator, daca faci doua zile la rand, muschii n-au timp sa se odihneasca si sa se refaca.
Cel mai recomandat ar fi o singura data pe saptmana, de doua ori daca esti genul care se reface repede.
Succes!