| didoyeneas a întrebat:

Ce recomandati? o grupa pe zii..sau doua? ..pentru forta, muschi!

9 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Ar fi bine daca ai lucra 2 grupe pe zi la interval de 2-3 zile.In zilele libere poti lucra alte grupe.

| xDr0gs a răspuns:

Doua grupe pe zi.

| adishorMS a răspuns:

2 pe zi
cam doua exercitii pe grupa greutati mari cu care sa poti face 8-10 repetari
eventual + una mica sa zic asa cum ar fi antebrat, lombari cu un exercitiu pe ea

| cristif a răspuns:

O grupa mare+una mica.
ex:
luni-piept+biceps
marti-picioare+antebrat
miercuri-abdomen+trapez+umeri
joi-spate+triceps

| didoyeneas explică (pentru cristif):

Eu am asa:Luni biceps+piept,marti:picioare+antebrat, miercuri:spate+triceps, joi abdomene, vineri:umeri + trapez, si sambata si duminica abdomene!

| cristif a răspuns (pentru didoyeneas):

Prea multe abdomene. abdomenul il faci maxim de 2 ori pe saptamana, si ai putea sa muti spatele+tricepsul joia, sa aiba tricepsul 3 zile de odhina dupa ziua de piept(fiindca cand faci piept intra si tricepsul la lucru)

| didoyeneas explică:

Cu ce exercitiu combinati pieptu..si bicepsu? ..sau e bine sa le faci pe aman-doua intr-o zii?

| xDr0gs a răspuns (pentru didoyeneas):

Amandoua intr-o zi.

| didoyeneas explică:

Cate zile pe saptamana? ..ma refer la tot antrenamentul..toate grupele