| Corsi a întrebat:

Fac sala de o luna si o saptamana, pot sa spun ca am slabit 3kg cam asa, acum am 62kg si 1.67 inaltime. Vreau sa dau grasimea de pe picioare, coapse fac tot ce se poate, abdomen, genoflexiuni uneori, stepper bicicleta transpir mult la fiecare antrenament 4-5 ori pe saptamana dar slabesc foarte greu si la coapse deloc. Nu ma intereseaza abdomenul doar picioarele (coapse gambe) le am prea groase cand incordez gamba abia se vede muschiul. Ce sa fac sa slabesc? Am redus grasimile si cartofii, painea, orezul dulciuri mananc rar, suc nu beau. Nu mai stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am mai scris nu putem slabi unde vrem si unde vrea corpul deci eu cred ca organismul vrea sa scape de grasimea abdominala in primul rand apoi stie el mai bine
ma bucur ca ai renuntat la dulciuri
cartofi, orezu nu sunt grasimi din contra sunt produse sanatose nu vad de ce sa le eviti mai ales cartoful care tine mult de foame, grasimile sanatoase de ce sa renunti la ele? dupa cum mai scris organismul are un mecanism care spune gata sunt saturat singurele care opresc asta sunt dulciurile, cofetaria, patiseria, painea etc
dar orezul sa fim seriosi chinezi le vezi obezi?
eu am scris despre sprinturi care le recomand
30 de secunde alergare la maxim 30 de secunde pauza de 4 ori pe zi timp de 3 ori pe saptamana =12 minute pe zi de sport din care 6 minute e pauza face ca o ora de alergare moderata timp de 5 zile
si baga culturism intens
http://www.culturism.ro/......ulare.html
nu zilnic 2 zile faci una pauza, 5 zile pe saptamana, macar 3 zile sa faci sport 2 zile pauza

dieta sa fi in deficit caloric, trebuie stiut ca doar dupa 6 ore de cand ai mancat e foame ce e intre e pofta de dulce, cumparati crom, magneziu, fier

| Ioscaa1 a răspuns:

Poate te ajuta si asta, cauta pe la videoclipuri:https://www.youtube.com/user/Angelfitnesss

| Ioscaa1 a răspuns:

La inceput slabesti foarte repede, dar pe parcurs tot mai greu.De aceea trebuie sa fi atent la ce mananci si cum te antrenezi, poti manca paine integrala.Incearca sa mananci odata la 3-4 ore, daca te infometezi nu o sa slabesti.